A Squads 2019/20

The selectors have chosen the following players for the 2019/20  Prep Schools’ Lions ‘A’ Squads.

The standard was very high and the selectors had a challenging task. Well done to everyone who attended.

Those not selected for the A Squad should look out for an email from Dan Abraham later this week regarding selection for the Development Squad.

Please ensure you order your kit in time for the matches in January

http://www.districtfootball.co.uk/?page_id=35

Under 13 A Squad

 

First Name Surname Squad No School Gothia Cup
Kamran Baghai 9 St Paul’s Juniors Yes
Shem Kariuki 23 King Edward’s Witley Yes
Vincent Gooley 41 Westbourne House Yes
Harry Williams 98 Radnor House Yes
Oscar Earl 48 Twyford Yes
Archie Bain 11 Caldicott Yes
George Kimble 12 Harrodian Yes
Ryan Tan 15 Yateley Manor Yes
Ethan Barksfield 16 Abingdon Yes
Luca Greppellini (GK) 14 Leighton Park Yes
Hamish Walker 32 Leighton Park Yes
Oliver Oke 17 Leighton Park Yes
Douglas Beckett 5 Rokeby Yes
Finnbar Scott 35 Abingdon
Mattau Smith 77 Rokeby Yes
James Bethell 95 St Paul’s Junior Yes
Marcel Staines-Norton(GK) 31 Radnor House Yes

 

Under 12 A Squad

First Name Surname Squad No School Gothia Cup
Oliver Ingall 10 Summerfields Yes
Nathaniel Timpson 21 The Beacon Yes
Charles Astor 34 Dragon
Luc Fangen-Hall 24 Crosfields Yes
Harri Crawley 57 Crosfields Yes
Zac Watson 46 The Beacon Yes
Scott Hume 48 Aldro Yes
Alexander-Julian Calabro 19 Caldicott Yes
Oliver Crawford 18 Amesbury
Thomas Barnes 2 Aldro Yes
Cristiano Anouilhez-Nobrega 3 Ewell Castle Yes
Jamie Brock 49 Radnor House Twickenham Yes
Luke Jones 4 Aldro Yes
Nathaniel Chawner 5 St Andrews Pangbourne Yes
Thomas Scudamore (GK) 67 Barrow Hills Yes
Thomas Watts (GK) 17 Aldro Yes
Harry Watts 6 Aldro Yes

 

Under 11 A Squad

First Surname School Squad No Gothia Cup
Isaac Bowerbank St Edmunds Hindhead 19 Yes
Adam Colligan St Paul’s Juniors 23 Yes
Luca Dean Davenies 18 Yes
Eamon De-Rosa Rashid Durston House 8 Yes
Harry Ejje Hazelwood 5 Yes
Edward Hewitt Aldro 34 Yes
Archibald Hume (GK) Cheam 12 Yes
Edward Jordan Hazelwood 2 Yes
Sam Lingard Chesham Prep 9 Yes
Thomas McMonagle Hampton Prep 24 Yes
Algernon Nottingham Eagle House 26 Yes
Evans Nyamekye Royal Alexander & Albert 11 Yes
Judah Ogbaji Edgeborough 97 Yes
Joe Pullinger Surbition 3 Yes
Oliver Rees (GK) Shrewsbury House 15 Yes
Bruno Santaolalla Aldro 10 Yes
Ronit Thakkar Eagle House 6 Yes
Casper Tottman Surbiton Boys prep 7 Yes
Ilya Walker-Haworth Wetherby Prep 4 Yes

For the most talented Independent School footballers across Berkshire, Buckinghamshire, Hampshire, Oxfordshire & Surrey