Girls Squads

Following the trial on Sunday 11th October,  selectors have chosen the following players for the 2020/2021 Prep Schools’ Lions Squads.

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
G11(Green) Beatrice Lockyer 2 Dover College Yes Yes
G11(Green) Heidi Ayles 17 Claremont Yes Yes
G11(Green) Georgia Goodwin 22 Dolphin Yes Yes
G11(Green) Abigail Lance (GK) 25 Meoncross No No
G11(Green) Sophia Judge 3 Eagle House Yes Yes
G11(Green) Lucy Paton 5 Radnor House Yes Yes
G11(Green) Tilly Ross 7 The Mead Yes Yes
G11(Green) Imogen Mead 8 Dolphin Yes Yes
G11(Green) Amelia Lynch 9 Rosehill Yes Yes
G11(Green) Hollie Tushingham 11 St Neots Yes Yes
G11(Green) Lola Collins 14 Claremont Yes Yes
G11(Green) Claudia Allison 24 Handcross Park Yes Yes
G11(Green) Coco Clifford-Jones 19 Belmont Yes Yes

 

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
G11(White) Bella Boyce 23 Dorset House Yes Yes
G11(White) Isabella Millar 15 Yorke Mead Yes Yes
G11(White) Martha Curson 10 Hazelwood Yes Yes
G11(White) Olive Mitchell 12 Chesham Prep Yes Yes
G11(White) Olivia Boyce 21 Dorset House Yes Yes
G11(White) Emily Lewis 4 Chesham Prep Yes Yes
G11(White) Molly Francis 6 Great Walstead Yes Yes
G11(White) Cleo Cartledge 16 Chesham Prep Yes Yes
G11(White) Emilia Lynch 18 Handcross Park Yes No
G11(White) Anna (Lotte) Weisheimer (GK) 1 Crosfields Yes Camp 2
G11(White) Amelie Jewell 20 Chesham Prep Yes Yes
G11(White) Nicoletta Ciminello (o/a) 36 Chesham Prep Yes Yes

 

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
G12(Green) Amelia Crocker 24 Handcross Park Yes Yes
G12(Green) Danielle Ikhide 4 Handcross Park Yes Yes
G12(Green) Ella Dubbin 18 Chesham Prep Yes Yes
G12(Green) Evie Killigrew 7 Queenswood Yes Yes
G12(Green) Leyla Chauhan 25 Lambrook Yes Camp 2
G12(Green) Melanie Pacitti 5 Royal Masonic Yes Yes
G12(Green) Lucy Chadwick 31 Stroud, Romsey Yes Yes
G12(Green) Isabelle Hanna 11 Handcross Park Yes Yes
G12(Green) Grace Geddes 12 Stroud, Romsey Yes Yes
G12(Green) Amelia Knapp 14 Brighton College Yes Yes
G12(Green) Megan Filer 23 RAA Yes Camp 2
G12(Green) Susanna Lawrence 6 Dolphin Yes Yes
G12(Green) Sonja Bormann 30 Crosfields Yes No
G12(Green) Camilla Day 26 Stroud, Romsey Yes No
G12(Green) Charlotte Oosterveen 29 Prince’s Mead Yes Yes
G12(Green) Summer Evans 35 St Georges No No

 

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
G12(White) Amelia Snyder 8 Cobham International Yes Camp 2
G12(White) Eve Moreno 22 Hurstpierpoint Yes Camp 2
G12(White) Jennifer Klein 3 Copthorne Yes Yes
G12(White) Lotte Kortekaas 19 Stroud, Romsey Yes Yes
G12(White) Megan Jackson(GK) 9 King Edward VI Yes Yes
G12(White) Rosie Ormerod 20 Dorset House Yes Yes
G12(White) Cassia Sexton-Chadwick 32 Ballard No Yes
G12(White) Jessica Randall 10 Dunottar Yes No
G12(White) Matilda Foreman 15 Claremont Yes Yes
G12(White) Lily Cattermole 16 Dunottar Yes Yes
G12(White) Chloe Attwood 17 Claremont Yes Yes
G12(White) Emmeline Davis 21 Handcross Park Yes Yes
G12(White) Heidi Long 27 Dunottar Yes Yes
G12(White) Daisy-May Bird 28 Tanners Wood Yes No
G12(White) Aurelia Sexton-Chadwick 33 Ballard No Yes
G12(White) Elvin Guzel 34 Stroud, Romsey No No

 

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
G13(Green) Alexandra Hayward 34 Lambrook Yes Camp 2
G13(Green) Cecilie Sykes (GK) 37 Lambrook Yes Camp 2
G13(Green) Daisy Ratcliffe 26 Great Walstead Yes Yes
G13(Green) Darcey Woodhatch 43 Belmont Yes Yes
G13(Green) Ellie Lumley 35 Royal Alexander & Albert Yes Camp 2
G13(Green) Emily Adams 33 Radnor House Twickenham Yes Yes
G13(Green) Matilda Waucquez 29 Lambrook Yes Camp 2
G13(Green) Niamh Alexander 40 Duke of Knet Yes Yes
G13(Green) Noa Bell 32 Sheen Mount Yes Yes
G13(Green) Scarlett Ali 28 Radnor House Twickenham Yes Yes
G13(Green) Jasmin Leschinsky 8 Great Walstead Yes Yes
G13(Green) Sophie Harbor-Seaman 14 Dolphin Yes Yes
G13(Green) Jemima Goodwin 16 Dolphin Yes Yes
G13(Green) Amelie Bowles 17 Luckley House Yes Yes
G13(Green) Pippa Sproul 41 West Hill Park Yes Yes

 

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
G13(White) Daisy White 32 Handcross Park Yes No
G13(White) Elissia Williams (GK) 1 Holme Grange Yes Camp 2
G13(White) Freya Neave 9 Holme Grange Yes Yes
G13(White) Isla Murray 6 Hazelwood Yes Yes
G13(White) Rosie Dobbs 27 Handcross Park Yes Yes
G13(White) Nancy Sheppard 5 St Hughs Yes Yes
G13(White) Matilda Ely 7 Brighton College Yes Yes
G13(White) Sophia Whiteley 10 St Edmunds Hindhead Yes Yes
G13(White) Emily Wells 11 St Edmunds Hindhead Yes Yes
G13(White) Charlotte Franks 12 St Edmunds Hindhead Yes Yes
G13(White) Evie Harnden 15 St Edmunds Hindhead Yes Yes
G13(White) Chloe Chatfield 18 Dulwich Prep Yes Yes
G13(White) Miya Tanifuji Anderson 19 Handcross Park Yes Yes
G13(White) Molly Bates 20 Handcross Park Yes Yes

 

2021 squad First Name Surname Squad No 2021 School 2020 Gothia Camp
Girls14 Brooke Meurer 26 Dorset House No No
Girls14 Camilla Eerdmans (o/a) 21 Sevenoaks Yes Camp 2
Girls14 Esme Beswick (o/a) 55 Meoncross Yes Yes
Girls14 Evie Quinn 49 Radnor House Twickenham No No
Girls14 Faith Weir 20 Bohunt Wokingham Yes Yes
Girls14 Georgia Maurici 48 Harrodian Yes Yes
Girls14 Grace Edge 47 Luckley House Yes Yes
Girls14 Hanna Guiza 45 Lancing Yes Camp 2
Girls14 Jemima Alton 26 Handcross Park Yes No
Girls14 Madeleine Filer 52 Royal Alexander & Albert Yes Camp 2
Girls14 Phoebe Francis 51 Royal Alexander & Albert Yes Camp 2
Girls14 Ruby Owen 23 Holme Grange Yes Yes
Girls14 Violet Jahnke 50 Royal Alexander & Albert Yes Camp 2
Girls14 Grace O’Donnell 22 Great Walstead Yes Yes

For the most talented Independent School footballers across Berkshire, Buckinghamshire, Hampshire, Oxfordshire & Surrey